مزایای سئو سایت

بهینه سازی سایت وسئو
بهینه سازی سایت وسئو

مزایای سئو گستره وسیعی را دربرمی گیرد. از افزایش ترافیک مفید هدایت شده به سمت وب سایت تان گرفته و یافتن مخاطبین جدید تا بالا رفتن رنکینگ سایت در موتورهای جست وجو و شناساندن برندتان به مخاطبین در فضای مجازی. این روزها داشتن یک وب سایت بهینه سازی شده آن قدر مهم است که هزینه ای که برای آن صرف می شود نباید صرفا به عنوان یک هزینه بلکه باید به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی شود.

ممکن است با کارکرد سئو آشنا نباشید و به راحتی از این موضوع که سئو می تواند ترافیک هدفمند وب سايت تان را افزایش داده، عبور کنید و از تاثیراتی که بر کسب و کارتان خواهد گذاشت، غافل بمانید. و شاید هم کاملا برعکس، این نیاز را با تمام وجود احساس کرده باشید که باید تلاش های استراتژیک ویژه ای بر روی سايت تان انجام گیرد، تا به نتایج بهتری نائل شوید.

چه اتفاقی می افتد اگر راهی وجود داشته باشد که وب سايت تان را بر روی پلتفرمی به نمایش بگذارید که میلیون ها بازدید کننده دارد؟ آیا این چیزی است که می تواند کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

بهینه سازی سایت (سئو) یکی از موثر ترین و مهم ترین استراتژی های بازاریابی است. سئو نقش خود را با رنکینگ (رتبه بندی) بالاتر شما در موتورهای جست و جوی مختلف، ایفا می کند. مزایای سئو بی شمارند، اما تعدادی از آن ها از این قرارند:

  • هدایت حجم بیشتری از ترافیک به وب سايت تان از سمت همه موتورهای جست و جو توسط رنکینگ وب سايت شما در صفحه اول نتایج جست و جو با کلمات کلیدی ارزشمند و موثر.
  • سئو کمک می کند زمانی که کاربران به جست و جو می پردازند وب سايت شما برای موتورهای جست و جو قابل دسترس باشد.
  • افرادی که از طریق نتایج موتورهای جست و جو از سايت ها بازدید می کنند به آن چه که شما عرضه می کنید علاقه مندند، بنابراین احتمال بیشتری می رود که از شما درخواست خدمت کنند.
  • برند سازی (ایجاد نام تجاری)، هر چه جایگاهتان در نتایج جست و جوی کاربران بالا تر باشد، از اعتبار و منزلت بیشتری برخوردار می شوید.
  • امروزه کاربران اینترنت، اعتماد بسیار زیادی به نتایجی که موتورهای جست و جو در ارتباط با نیاز هایشان در اختیار می گذارند، دارند. به عنوان مثال، موتور جست و جوی گوگل در هر ثانیه 34000 مورد جست و جو (سرچ) دریافت می کند. این جست و جو ها شامل پیدا کردن محصولات، بررسی برندها و جست و جوی موقعیت های شغلی و کسب و کار است. و زمانی که یک برند در صفحه اول نتایج جست و جو ظاهر می شود، از سوی مصرف کنندگان نشانه مثبتی تلقی می شود و در نزد آن ها اعتبار ویژه ای می یابد.

سئو را برای ایجاد اعتماد در مخاطبین و جلب توجه سایر کاربران اینترنت به کار می گیریم. با استفاده از کلمات کلیدی و واژه هایی که از آمار جست و جوی بالاتری برخوردارند، برند شما را در موتورهای جست و جویی که مورد اعتمادشان است جاسازی می کنیم.

در تمامی سطوح بازاریابی بر اساس عملکرد های موتور های جست و جو، تخصص داریم. برای شناساندن کسب و کارتان در فضای اینترنت، به سئونیاز است.

دانستن این که محتوایتان را چگونه مدیریت می کنید و آن را کجا قرار می دهید تاثیر به سزایی در بالا رفتن رنکینگ صفحات سایتتان دارد. وقتی شما محتوای درست و اصولی در وب سايت خود قرار می دهید که به دلیل کلمات کلیدی مناسب، منجر به بالا آمدن رنکینگ سايت شما می شود هم به مخاطبین خود کمک کرده اید و هم در جهت رسیدن به منافع خود و سودآوری بیشتر گام برداشته اید.

ترافیک مناسب و هدفمند

با استفاده مناسب از کلمات و عبارات کلیدی (ترجیحا عبارت های چند کلمه ای) می توانید به صورت هدفمند ترافیک و بازدیداز وب سایت خود را افزایش دهید.

افزایش فروش و سود

افزایش بازدید به دلیل سئو مناسب محتوا می توانید باعث شود تا مطالب شما تا مدت های طولانی مورد توجه و بازدید کاربران قرار گیرد و در صورتی که در وب سایت خود خدمات و یا محصولاتی را ارائه می دهید باعث افزایش سود شما و تداوم آن در دراز مدت خواهد شدت.

ایجاد محتوای مناسب و قابل تکثیر

توجه به این مهم باعث می شود تا شما بتوانید محتوایی را که برای وب سایت خود تهیه کرده اید در جوامع مجازی دیگر مانند فیس بوک و توییتر منتشر کنید که در نهایت منجر به معرفی وب سایت شما به کاربران بیشتر و در نهایت افزایش بازدید آن خواهد شد.

امروز استفاده از سئو و ابزار آن بسیار آسان شده و تنها باید دانش خود را افزایش دهید و ابزار مناسب آن را بشناسید تا بتوانید به صورت هدفمند از آن هااستفاده کنید. فراموش نکنید سئو پروسه ای بلند مدت است و نباید انتظار داشته باشید در اولین اقدام خود به نتیجه مورد نظر دست یابید.باید تمامی موارد و روش های موجود را بررسی و اعمال کنید. استفاده غیر اصولی و نادرست از این ابزار می تواند برای وب سایت شما زیان آور باشد.

 

درباره en.arram

این مطالب را نیز ببینید!

بهینه سازی سایت وسئوآموزش بهینه سازی سایت و سئو-Learning SEO and SEO

تگ های هدینگ در سئو سایت

همانطور که می دانیم سئو محتوا بخش مهم پروسه ی بهینه سازی سایت و سئو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *